7th Hussars Regiment Clan

7th Hussars Regiment Clan


#16 2012-01-17 21:53:09

 Grande.Vindex

Kapitan

From: Wrocław
Registered: 2012-01-11
Posts: 47
Reputation :   

Re: Ustawienia graficzne W BF PR

Moim zdaniem, PR chodziłby na najwyższych ustawieniach gdyby nie to, że gra się na serwerach z 64 osobami.
Ostatnio to zauważam, że przy pustym serwerze mam nawet 100 FPSów, a przy pełny potrafią one spaść do 8 FPSów. Wina jest po stronie ilości graczy na serwerze bo na pustym serwerze zawsze wszystko będzie łatwo chodzić.

Offline

 

#17 2012-01-18 00:55:56

 Antol

Nowy użytkownik

From: Zielona Góra/Jordanowo
Registered: 2012-01-11
Posts: 9
Reputation :   

Re: Ustawienia graficzne W BF PR

To fakt. Grając na Sisu odczuwam znaczny wzrost zapotrzebowania na moc kompa. A jeszcze jak odpalają na 250+ osób to łohohohoho.

Offline

 

#18 2012-01-18 15:54:05

Moszeusz6Pl

Szeregowy

Registered: 2012-01-12
Posts: 11
Reputation :   

Re: Ustawienia graficzne W BF PR

Ilość graczy ma rzeczywiście duże znaczenie, gdyż BF był optymalizowany do gry dla max 64, każdy dodatkowy gracz dodawany jest na ryzyko twórców, gdyż optymalizacja kuleje i pojawia się także błąd z niewyświetlaniem nicków.
Ja osobiście zacząłem pewną rundę w PN z stabilną liczbą prawie 50 FPSów i ok 10 graczami, a skończyłem z full serwerem i FPSami na poziomie 15. Chociaż może to by problem długości rundy(w końcu w czasie 4 godzin dzieje się dużo rzeczy i nie wszystko jest usuwano od razu z pamięci).
Jeśli komuś zaczyna po którejś rundzie przycinać, radzę zresetować kompa. Mi zawsze pomaga i zamiast np. 15 FPSów na  kolejnej mapie mam ich 25

Offline

 

#19 2012-01-21 13:02:34

Wadziu

Porucznik

Registered: 2012-01-18
Posts: 5
Reputation :   

Re: Ustawienia graficzne W BF PR

Niestety PR potrzebuje te minimum 4GB, żeby grać spokojnie na max ustawieniach, po drugie nowsze mapki mają strasznie niezoptymalizowane tekstury. Mimo, że kompa mam kilka generacji lepszego niż Michał, to jednak na Vadso w wielu miejscach mamy taki sam FPS. I raczej nic się na to nie da poradzić.

Co do pamięci RAM to istnieje kilka złotych zasad:

1. Zawsze miej parzystą ilośc GB pamięci,  a najlepiej 1/2/4/8/16 itd...
2.(ZASADA PLATYNOWA) Gdy chcesz zapakować do kompa 4 GB RAMu, nie kupuj jednej kości 4GB tylko dwie 2x2GB i ustaw jako Dual-Channel, wiadomo, komputer ma dwoje drzwi z których może korzystać jednocześnie, zamiast jednych które będą bez przerwy zatkane.
3. Nigdy nie dokupuj pamięci, tym bardziej innej firmy. RAMY mają to do siebie, że dobrze se sobą grają tylko gdy pochodzą  tej samej serii, a pewność tego będziemy mieli tylko gdy kupimy kilka kości w jednym opakowaniu. Także gdy mam 2 GB i chce przejść na 4, to te 2 stare wystawiam na allegro albo daje znajomemu a samemu kupuje nowe 2x2GB. Wiem, że to może brzmieć jak chwyt marketingowy, żeby więcej kasy zbić przez firmy, lecz niestety tak nie jest.

Last edited by Wadziu (2012-01-21 13:23:53)

Offline

 

Board footer

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.cs-knajpa.pun.pl www.rpgmu.pun.pl www.narutoandbleach.pun.pl www.filozofiauo.pun.pl www.kznunivrze.pun.pl