7th Hussars Regiment Clan

7th Hussars Regiment Clan

  • You are not logged in.
  • Polecamy: Gry

#1 2012-01-16 21:27:06

JohnnyBee

Szeregowy

Registered: 2012-01-14
Posts: 12
Reputation :   

Ustawienia graficzne W BF PR

Jak macie skonfigurowaną grafikę w PR ?
Ten aspekt nie co mnie frustruje . Arma 2 śmiga na full detalach ,a z PR komp nie daje rady . Tzn deaje rade ,ale tylko przy pierwszej mapie , przy ładowaniu kolejnej gra sie wywala do windy z komunikatem o braku wystarczającej ilości pamięci.Żeby gra mi się nie wywalała musze grać na średnich ustawieniach , tylko tekstury mam na wysokim poziomie.  Przyznam się ,że nie mogę pojąc tego fenomenu.
32bit system max obsługuje tylko 3,2Gb ramu ,więc fizycznie pamięci mam nawet nad to .

Offline

 

#2 2012-01-16 22:19:23

 Grande.Vindex

Kapitan

From: Wrocław
Registered: 2012-01-11
Posts: 47
Reputation :   

Re: Ustawienia graficzne W BF PR

Najlepiej ustaw tekstury też na średnie gdyż niektóre mapy wywala przez to np. Vadso City.
Ustaw także Anti-lasing na x4 bo co śmieszne im wyższy jest ustawiony tym lepiej gra chodzi.
Hmm i to tyle, mi chodzi sprawnie mimo, że mam jednordzeniowy procesor i 2 gb ram (oczywiście są mapy gdzie chodzi to gorzej np. Fallujah West)

Co do Army2 - też chodzi mi na najwyższych detalach

Offline

 

#3 2012-01-17 02:37:15

towarzysz

Szeregowy

Registered: 2012-01-13
Posts: 17
Reputation :   

Re: Ustawienia graficzne W BF PR

Michaelo wrote:

Co do Army2 - też chodzi mi na najwyższych detalach

Ta, bez modów chyba. To tak jakbyś powiedział, że zwykł BF2 ci śmiga na max

A do tego powyżej, ty się ciesz, że nie masz "czarnych dziur".

Offline

 

#4 2012-01-17 11:13:50

 Grande.Vindex

Kapitan

From: Wrocław
Registered: 2012-01-11
Posts: 47
Reputation :   

Re: Ustawienia graficzne W BF PR

ACE zamula to normalne, ale PR:Arma 2 chodził mi na najwyższych.
Tak samo z resztą gdy wrzucałem mody z teksturami, pociskami sterowanymi do F-16 itd. itp.

Offline

 

#5 2012-01-17 12:27:27

 Antol

Nowy użytkownik

From: Zielona Góra/Jordanowo
Registered: 2012-01-11
Posts: 9
Reputation :   

Re: Ustawienia graficzne W BF PR

Michaelo, a podaj configa swojego kompa, tak tylko z ciekawości.
Bo ja mam:
AMD Phenom 8650 x3 2.3GHz
3gb Ram DDR2
GeForce 9600GT 512Mb

Offline

 

#6 2012-01-17 15:22:14

 Grande.Vindex

Kapitan

From: Wrocław
Registered: 2012-01-11
Posts: 47
Reputation :   

Re: Ustawienia graficzne W BF PR

Processor:    
Intel(R) Pentium(R) D CPU 2.66GHz (2 CPUs)
Memory:    
2048MB RAM
Video Card:    
NVIDIA GeForce 8600 GTS

Offline

 

#7 2012-01-17 15:52:08

Paco

Chorąży

Registered: 2012-01-12
Posts: 25
Reputation :   

Re: Ustawienia graficzne W BF PR

To masz lepszego kompa od mojego

Offline

 

#8 2012-01-17 16:42:31

JohnnyBee

Szeregowy

Registered: 2012-01-14
Posts: 12
Reputation :   

Re: Ustawienia graficzne W BF PR

Ech ...ręce opadają normalnie .CZYTAĆ TEMAT
Arme podałem jako przykład ,bo podobno jest słabo zopytymalizowana a chodzi płynniej  mimo większych wymagań sprzętowych w stosunku do BF PR ,który graficznie nie może się równać z Armą ,a nie da się z niego wycisnąć  wszystkiego co oferuje . I to mnie zastanawia . Najśmieszniejsze jest to ,że mam teraz  średnio 2X lepszy komp niż poprzednio ,a musze grać na takich samych ustawieniach jak na starym kompie i tego nie umiem zrozumieć . Jedyny plus -w żadnej lokacji się nie przycina .
Chyba ma to coś wspólnego z multiplayerem , bo jak postawiłem sobie serwer to gra ruszyła na max ustawieniach , a kiedy wszedłem na serwer normalny ,to zaraz się  wysypała .
Zakładając ten temat liczyłem ,że trafie na kogoś ,kto gra jednak na max ustawieniach .
Dla pełności obrazu podam specyfikacje mojego PC .
PCU - Intel Quad Q9550 2.8 Mhz
Ram - 4 GB DDR2 800 Mhz
GPU -ATI Radeon 4790
Windows vista 32bit
Może serwery nie generują grafik na max i dlatego nie wpuszczają graczy z takimi ustawieniami . To chyba jedyne wytłumaczenie takiego zachowania tej gry .

Offline

 

#9 2012-01-17 17:00:34

 Antol

Nowy użytkownik

From: Zielona Góra/Jordanowo
Registered: 2012-01-11
Posts: 9
Reputation :   

Re: Ustawienia graficzne W BF PR

Ode mnie są osoby grające na Max detalach. Tyle, że mają trochę szybsze komputery( ati 6950, 6-8Gb RAM, Quad cory itd.)
Wg mnie najważniejszą sprawę odgrywa ilość pamięci RAM przy wyższych ustawieniach.

Offline

 

#10 2012-01-17 17:15:12

JohnnyBee

Szeregowy

Registered: 2012-01-14
Posts: 12
Reputation :   

Re: Ustawienia graficzne W BF PR

Antol wrote:

Ode mnie są osoby grające na Max detalach. Tyle, że mają trochę szybsze komputery( ati 6950, 6-8Gb RAM, Quad cory itd.)
Wg mnie najważniejszą sprawę odgrywa ilość pamięci RAM przy wyższych ustawieniach.

O taką odpowiedz mi właśnie chodziło . Wreszcie jakaś konstruktywna opinia . Być może za wiele wymagam od mojego PCta .Widocznie PR ma trochę specyficzne wymagania pod względem pamięci .

Offline

 

#11 2012-01-17 17:30:53

towarzysz

Szeregowy

Registered: 2012-01-13
Posts: 17
Reputation :   

Re: Ustawienia graficzne W BF PR

JohnnyBee wrote:

Ech ...ręce opadają normalnie .CZYTAĆ TEMAT
Arme podałem jako przykład ,bo podobno jest słabo zopytymalizowana a chodzi płynniej  mimo większych wymagań sprzętowych w stosunku do BF PR ,który graficznie nie może się równać z Armą ,a nie da się z niego wycisnąć  wszystkiego co oferuje . I to mnie zastanawia . Najśmieszniejsze jest to ,że mam teraz  średnio 2X lepszy komp niż poprzednio ,a musze grać na takich samych ustawieniach jak na starym kompie i tego nie umiem zrozumieć . Jedyny plus -w żadnej lokacji się nie przycina .
Chyba ma to coś wspólnego z multiplayerem , bo jak postawiłem sobie serwer to gra ruszyła na max ustawieniach , a kiedy wszedłem na serwer normalny ,to zaraz się  wysypała .
Zakładając ten temat liczyłem ,że trafie na kogoś ,kto gra jednak na max ustawieniach .
Dla pełności obrazu podam specyfikacje mojego PC .
PCU - Intel Quad Q9550 2.8 Mhz
Ram - 4 GB DDR2 800 Mhz
GPU -ATI Radeon 4790
Windows vista 32bit
Może serwery nie generują grafik na max i dlatego nie wpuszczają graczy z takimi ustawieniami . To chyba jedyne wytłumaczenie takiego zachowania tej gry .

Po pierwsze: Zmień system (na 64 bitowy ofc). Vista (i do tego 32bitowa, o zgrozo) = problemy z kosmosu. I nie, że wszystko działa git bo sam miałem ten "system" + mój kumpel ostatnio też ma problemy z inną gierką i wiem co mówię. Poza tym jeśli chodzi o PRke to im więcej ramu, tym lepiej.
Po drugie: Podkręć procka bo więcej niż 2 jaja to się przydadzą w BF3 a nie PRce.
Po trzecie: Czy w innych gracz (nie koniecznie w Armie) też ci coś się pierdzieli.
Po czwarte: Sprawdź ramy jakimś programem (nie, nie wiem jakim poszukaj w góglach)
Po piąte: Jaki masz zasilacz, konkretnie chodzi o marke.
Po szóste: Na jakiej rozdziałce grasz i ile masz pamięci na karcie graficznej.
Po siódme i najważniejsze: Czy przypadkiem nie masz karty dźwiękowej z serii Creative X-Fi bo jeśli tak to już wiem o co chodzi ?


Zapytam jeszcze, czy masz najnowsze stery do grafiki i czy w grze występują u ciebie na teksturach czarne, mrugające, kurewsko nieznośne plamy ?


Ja mam procka 2 jajowego ale na 3GHz, ramy te same + grafikę o półkę słabszą i na max mogę normalnie grać, no prawie... CZARNE DZIURY !!! :O

Offline

 

#12 2012-01-17 17:53:26

 Antol

Nowy użytkownik

From: Zielona Góra/Jordanowo
Registered: 2012-01-11
Posts: 9
Reputation :   

Re: Ustawienia graficzne W BF PR

towarzysz wrote:

JohnnyBee wrote:

Ech ...ręce opadają normalnie .CZYTAĆ TEMAT
Arme podałem jako przykład ,bo podobno jest słabo zopytymalizowana a chodzi płynniej  mimo większych wymagań sprzętowych w stosunku do BF PR ,który graficznie nie może się równać z Armą ,a nie da się z niego wycisnąć  wszystkiego co oferuje . I to mnie zastanawia . Najśmieszniejsze jest to ,że mam teraz  średnio 2X lepszy komp niż poprzednio ,a musze grać na takich samych ustawieniach jak na starym kompie i tego nie umiem zrozumieć . Jedyny plus -w żadnej lokacji się nie przycina .
Chyba ma to coś wspólnego z multiplayerem , bo jak postawiłem sobie serwer to gra ruszyła na max ustawieniach , a kiedy wszedłem na serwer normalny ,to zaraz się  wysypała .
Zakładając ten temat liczyłem ,że trafie na kogoś ,kto gra jednak na max ustawieniach .
Dla pełności obrazu podam specyfikacje mojego PC .
PCU - Intel Quad Q9550 2.8 Mhz
Ram - 4 GB DDR2 800 Mhz
GPU -ATI Radeon 4790
Windows vista 32bit
Może serwery nie generują grafik na max i dlatego nie wpuszczają graczy z takimi ustawieniami . To chyba jedyne wytłumaczenie takiego zachowania tej gry .

Po pierwsze: Zmień system (na 64 bitowy ofc). Vista (i do tego 32bitowa, o zgrozo) = problemy z kosmosu. I nie, że wszystko działa git bo sam miałem ten "system" + mój kumpel ostatnio też ma problemy z inną gierką i wiem co mówię. Poza tym jeśli chodzi o PRke to im więcej ramu, tym lepiej.
Po drugie: Podkręć procka bo więcej niż 2 jaja to się przydadzą w BF3 a nie PRce.
Po trzecie: Czy w innych gracz (nie koniecznie w Armie) też ci coś się pierdzieli.
Po czwarte: Sprawdź ramy jakimś programem (nie, nie wiem jakim poszukaj w góglach)
Po piąte: Jaki masz zasilacz, konkretnie chodzi o marke.
Po szóste: Na jakiej rozdziałce grasz i ile masz pamięci na karcie graficznej.
Po siódme i najważniejsze: Czy przypadkiem nie masz karty dźwiękowej z serii Creative X-Fi bo jeśli tak to już wiem o co chodzi ?


Zapytam jeszcze, czy masz najnowsze stery do grafiki i czy w grze występują u ciebie na teksturach czarne, mrugające, kurewsko nieznośne plamy ?


Ja mam procka 2 jajowego ale na 3GHz, ramy te same + grafikę o półkę słabszą i na max mogę normalnie grać, no prawie... CZARNE DZIURY !!! :O

Jeśli chodzi o czarne artefakty to polecam usunąć całą zawartość folderu: X:\Users\AvP\Documents\Battlefield 2\mods\bf2\cache

A wracając do sprzętu, myślę, że zwiększenie ilości RAM'u do 6Gb (Max 8Gb, więcej się nie oplaca, przynajmniej na razie) byłoby dobrym posunięciem. Przydałaby się także
zmiana win'a na 7 64-bity.

Update: Polecam w późniejszym okresie zmienić kartę graf. na jakąs 6850. Wtedy byłby komp na miare dzisiejszych czasów.

Offline

 

#13 2012-01-17 20:52:45

JohnnyBee

Szeregowy

Registered: 2012-01-14
Posts: 12
Reputation :   

Re: Ustawienia graficzne W BF PR

Antol wrote:

towarzysz wrote:

Po pierwsze: Zmień system (na 64 bitowy ofc). Vista (i do tego 32bitowa, o zgrozo) = problemy z kosmosu. I nie, że wszystko działa git bo sam miałem ten "system" + mój kumpel ostatnio też ma problemy z inną gierką i wiem co mówię. Poza tym jeśli chodzi o PRke to im więcej ramu, tym lepiej.
Po drugie: Podkręć procka bo więcej niż 2 jaja to się przydadzą w BF3 a nie PRce.
Po trzecie: Czy w innych gracz (nie koniecznie w Armie) też ci coś się pierdzieli.
Po czwarte: Sprawdź ramy jakimś programem (nie, nie wiem jakim poszukaj w góglach)
Po piąte: Jaki masz zasilacz, konkretnie chodzi o marke.
Po szóste: Na jakiej rozdziałce grasz i ile masz pamięci na karcie graficznej.
Po siódme i najważniejsze: Czy przypadkiem nie masz karty dźwiękowej z serii Creative X-Fi bo jeśli tak to już wiem o co chodzi ?


Zapytam jeszcze, czy masz najnowsze stery do grafiki i czy w grze występują u ciebie na teksturach czarne, mrugające, kurewsko nieznośne plamy ?


Ja mam procka 2 jajowego ale na 3GHz, ramy te same + grafikę o półkę słabszą i na max mogę normalnie grać, no prawie... CZARNE DZIURY !!! :O

Jeśli chodzi o czarne artefakty to polecam usunąć całą zawartość folderu: X:\Users\AvP\Documents\Battlefield 2\mods\bf2\cache

A wracając do sprzętu, myślę, że zwiększenie ilości RAM'u do 6Gb (Max 8Gb, więcej się nie oplaca, przynajmniej na razie) byłoby dobrym posunięciem. Przydałaby się także
zmiana win'a na 7 64-bity.

Update: Polecam w późniejszym okresie zmienić kartę graf. na jakąs 6850. Wtedy byłby komp na miare dzisiejszych czasów.

Za wszystkie sugestie dziekuje i zgadzam się  z nimi w pełni. Jednak jak napisał  kolega towarzysz wcale mi takie zmiany nie są potrzebne , bo ma podobny sprzet  do mojego , no chyba ,ze ma system 64 bit ,a mimo gra na wysokich ustawieniach , więc coś z moim kompem jest nie teges.
Wiec po kolei .
32 bit system nie wykorzystuje więcej niż 3,2 GB ramu  ,nawet jak zainstaluje 6 GB to i tak  nic nie zmieni . Żeby  rozszeżenie ramu zadziałało trzeba zmienić system na 64 bit  to  wiem .
Z innymi grami nie miałem żadnych problemów , Mas efekt 1,2 ,Arma 2 , Lock ON FC , Gothic 2,3 Oblivion 4 Nie sa to jakieś super wypasione gry ,ale wszystkie działały płynnie na max detalach .
Zasilacz - marka nie mam pojęcia . na pewno 650w
Karta graficzna ma 1024MB  ramu GDDR 5 Gram na rozdzielczości 1440 x 900 60Mhz
Karta dzwienkowa to  VIA  VT1708S - 8 kanałowa .
w Grze nie mam żadnych dziwnych artefaktów (czarne dziury ) - sterowniki aktualne .
Jeśli jedynym rozwiązaniem jest zwiększenie ilości ramu , to na razie odpada . Póki co gra działa płynnie a to jest najważniejsze . Ilość wyświetlanych polygonów chyba nie ma wielkiego wpływu na rozgrywkę wiec jakoś to przeboleje .
Dzięki wielkie za wszelkie sugestie i okazane zainteresowanie tematem.

Offline

 

#14 2012-01-17 21:24:57

Moszeusz6Pl

Szeregowy

Registered: 2012-01-12
Posts: 11
Reputation :   

Re: Ustawienia graficzne W BF PR

Problem może być sąd, że 32 bitowe obsługują w sumie 4BB pamięci, a ty masz 5GB. Przez to komputer nie może zdecydować której używać i w jakiej ilości. Poza tym Vista to straszna porażka, jeśli na poprzednim PCcie miałeś XP, to to może być przyczynną braku wzrostu wydajności.
Ja na swoim złomie jakiś rok temu pykałem na singu z 20 botami na high, ale na początku rundy strasznie cięło, więc na multi pb nie dawał rady przez co musiałem zmienić na low.

Poza tym PR wyciska z silnika BFa naprawdę dużo i ten silnik nie jest dobrze zoptymalizowany do map miejskich o powierzchni 4km. Dodatkowo używa tekstur w wyższej rozdzielczości, oraz robi wiele rzeczy, które teoretycznie w BFie nie da się zrobić(musieli obchodzić to różnymi sposobami, które nie mają wiele wspólnego z wydajnością)

Last edited by Moszeusz6Pl (2012-01-17 21:29:26)

Offline

 

#15 2012-01-17 21:26:03

 Antol

Nowy użytkownik

From: Zielona Góra/Jordanowo
Registered: 2012-01-11
Posts: 9
Reputation :   

Re: Ustawienia graficzne W BF PR

You welcome.

Offline

 

Board footer

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.naruto-shippuuden.pun.pl www.polaczki.pun.pl www.unbeatenonyks.pun.pl www.mga.pun.pl www.mazurskiotsforumm.pun.pl